Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 25.09.2022 w Szczawnicy. Najważniejsze wydarzenia od 18.09 do 24.09.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 18.09 do 24.09.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 18.09 do 24.09.2022 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Szczawnicy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.09 a 24.09.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Gdzie na grzyby w Małopolsce? Oto najlepsze miejsca! Stamtąd grzybiarze wracają z pełnymi koszami”?

Przegląd tygodnia: Szczawnica, 25.09.2022. 18.09 - 24.09.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Gdzie na grzyby w Małopolsce? Oto najlepsze miejsca! Stamtąd grzybiarze wracają z pełnymi koszami

Gdzie na grzyby w Małopolsce? Jakie miejscówki są najlepsze? Każdy grzybiarz doskonale wie, gdzie się udać, by uzbierać pełny kosz owoców runa leśnego. Fascynaci grzybobrania strzegą swoich miejscówek, jak oka w głowie. My uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy, które miejsca w okolicach Tarnowa, Nowego Sącza, Małopolski zachodniej, Podhala i Krakowa obfitują w dorodne okazy grzybów. Przejdź do galerii i sprawdź listę polecanych miejsc.

📢 Manicure kombinowany to piękne paznokcie bez widocznych odrostów. Zobacz, co kryje się pod tą nazwą i jak go wykonać

Manicure kombinowany jest jedną z tych usług w gabinetach kosmetycznych, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem klientek. Dlaczego? Bo dzięki tej metodzie paznokcie wyglądają perfekcyjnie, są idealnie pomalowane, a co najważniejsze przez długi czas nie widać na nich odrostów.

📢 Oto sposoby na oczyszczanie grzybów. Ze świeżych maślaków, kurek i borowików pozbędziesz się resztek ściółki, piasku i robaków

Grzybobranie trwa w najlepsze, a wrzesień stwarza coraz więcej okazji na udany wypad do lasu. Samo zebranie grzybów to jednak nie koniec. Warto wiedzieć, jak czyścić grzyby i co dalej z nimi robić. Podpowiadamy, jakie sposoby są godne uwagi, by sprawnie oczyścić i umyć grzyby. Przeczytaj także, jak je później przyrządzić.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 25.09.2022: 18.09-24.09.2022 Szczawnica: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Szczawnicy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Trzebinia. Na cmentarzu zapadła się ziemia! Kilkadziesiąt grobów zniszczonych. To kolejne zapadlisko w rejonie osiedla Gaj ZDJĘCIA

Pod grobami na cmentarzu w Trzebini osunęła się ziemia. Do zdarzenia doszło we wtorek, 20 września, ok. godz. 7. To już kolejne zapadlisko w rejonie osiedla Gaj. Na miejscu działania prowadzą strażacy z Chrzanowa. Ich zadanie polega na zabezpieczeniu osuwiska. Zniszczonych i uszkodzonych jest ok. 50 grobów.

📢 Przechowywanie warzyw na zimę. Gdzie i jak najlepiej? To zrób z ziemniakami, marchwią, burakami i innymi warzywami korzeniowymi!

Jak skutecznie przechować ziemniaki i inne warzywa bez chłodni czy profesjonalnej przechowalni? Jest kilka metod. Warzywami, których w Polsce spożywamy najwięcej i najczęściej magazynujemy przez wiele tygodni, a nawet miesięcy, są: kapusta biała, marchew, cebula burak ćwikłowy, pietruszka czy seler i por. Podstawą polskiej kuchni wciąż są też ziemniaki. Aby warzywa dobrze się przechowywały, muszą być zdrowe. To pierwsza i najważniejsza zasada. Druga: nie myjemy warzyw przed zmagazynowaniem. Poznaj cenne wskazówki, by marchew i inne warzywa korzeniowe długo zachowały świeżość.

📢 Groźny pożar pod Przehybą. Z ogniem walczyło 10 jednostek strażackich. Spłonął Sopatowiec, znany wśród turystów dom

W sobotę strażacy z kilku jednostek nadal analizowali bardzo trudną akcję sprzed kilku dni, kiedy w położonej u stóp Przehyby wiosce Łazy Brzyńskie ratowali przed spłonięciem dom trawiony ogniem skrytym wewnątrz ścian, gdy po południu 17 września, alarm znowu poderwał ich do gaszenia gorejącego domu w Łazach Brzyńskich. Tym razem płomienie obejmowały cały duży drewniany budynek. Okazało się, że płonął Sopatowiec, miejsce znane jako "Przyjazny dom w górach", gdzie odbywały się np. warsztaty jogi. Drewniany budynek spłonął doszczętnie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Giganci zatruwają świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na szczawnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto