MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Finalistki Miss Polska 2024 już na zgrupowaniu w Małopolsce. Pływały po Jeziorze Rożnowskim, miały też sesje zdjęciowe na zamku w Muszynie

Alicja Fałek
Alicja Fałek
32 finalistki Miss Polski 2024 spędzaj czas na zgrupowaniu w Małopolsce. Były m.in. nad Jeziorem Rożnowskim i w Muszynie
32 finalistki Miss Polski 2024 spędzaj czas na zgrupowaniu w Małopolsce. Były m.in. nad Jeziorem Rożnowskim i w Muszynie mediacreative.pl/Pełny Kadr Kamil Paluszek
Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa 35. Gala Miss Polski, która 5 lipca odbędzie się w Nowym Sączu. O koronę rywalizować będzą 32 finalistki, które przyjechały już na zgrupowanie do Małopolski. To intensywny czas przygotowań, szkoleń i sesji zdjęciowych, ale też szansa na odkrycie atrakcji województwa. Za kandydatkami m.in. zajęcia z Sądeckim WOPR na Jeziorze Rożnowskim oraz sesja na zamku w Muszynie, wyróżnionym tytułem „Cud Polski”.

Kandydatki na Miss Polski 2024 już w Małopolsce

Niespełna miesiąc pozostał do Gali Miss Polski 2024. Tegoroczne finalistki – 32 najpiękniejsze Polki, po dwie reprezentantki każdego z województw – rozpoczęły już zgrupowanie przed konkursem. Goszczą w Małopolsce, a konkretnie w Wilii Tatrzańskiej w Krynicy-Zdroju.

Zgrupowanie finalistek to czas na poznanie się ale też intensywnej pracy. Kandydatki do tytułu Miss Polski ćwiczą bowiem przed wielką galą finałową, biorą udział w licznych sesjach zdjęciowych, a przy okazji odkrywają także uroki Małopolski, zwłaszcza Sądecczyzny.

We wtorek, 11 czerwca, finalistki odwiedziły posterunek alarmowy Sądeckiego WOPR w Bartkowej-Posadowej nad Jeziorem Rożnowskim. Najpierw wzięły udział w szkoleniu, podczas którego nauczyły się jak reagować w sytuacjach kryzysowych nad wodą. Potem przyszedł czas na wspólne z ratownikami WOPR rejsy po jeziorze połączone z sesją zdjęciową. Do wyboru była łódź pontonowa, tradycyjna łódź motorowa oraz skuter wodny.

Kolejnym miejscem, które odwiedziły finalistki konkursu Miss Polski 2024 była Muszyna. W środę, 12 czerwca, zdobyły zamkowe wzgórze i posłuchały historii związanych z twierdzą. Był czas na sesję zdjęciową a także na selfi. Zamek bardzo przypadł pęknościom do gustu, a na jego terenie mogły poczuć się niczym królowe.

Festiwal Piękna w Nowym Sączu

Już po raz w amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu odbędzie się trzydniowy Festiwal Piękna. Rozpocznie go wybory Mister Supranational (4 lipca), czyli najprzystojniejszego mężczyzny na świecie. Dzień później zobaczyć będzie można galę jubileuszową z okazji 35-lecia Miss Polski z finałem Miss Polski 2024. Wydarzenie zakończy 6 lipca konkurs Miss Supranational, czyli wybór najpiękniejszej kobiety na świecie.

Wszystkie konkursy będzie można oglądać na żywo dzięki transmisji w Telewizji Polsat. Najwięcej wrażeń przyniesie wybór Miss Polski. Po raz pierwszy kandydatki zaprezentują się w wizytówkach wideo. Na scenie prezentować będą się w pięknych kreacjach, m.in. sukniach ślubnych i wieczorowych z kolekcji Izabeli Janachowskiej.

Galę poprowadzą Agnieszka Hyży, Ilona Krawczyńska, Krzysztof Ibisz oraz Aleksander Sikora. Swóje mini koncerty dadzą Margaret i Kamil Bednarek.

Specjalnie z okazji jubileuszu zaplanowano pokaz urodzinowy z udziałem Miss z lat 1990-2023 oraz finalistek Miss Polski 2024.

Zuza z Laskowej i Magda z Krakowa reprezentują Małopolskę

Podczas Gali Finałowej 35-lecia Miss Polski o koronę walczyć będą dwie reprezentantki Małopolski.

Zuzanna Balonek, mająca 19 lat, pochodząca z Laskowej w województwie małopolskim, aktualnie uczęszcza do liceum o profilu medycznym i planuje studiować kosmetologię. Jej przygoda z konkursami piękności i modelingiem rozpoczęła się kilka lat temu. W ubiegłym roku wzięła udział w Miss Tourism World 2023 w Chinach, zajmując miejsce w pierwszej piątce. Przez 9 lat trenowała w profesjonalnej grupie tanecznej, osiągając sukcesy zarówno w Polsce, jak i za granicą, w tym tytuł Mistrzyni Europy w tańcu latynoamerykańskim. Zuzanna brała także udział w konkursach recytatorskich, aktorskich i wokalnych, zdobywając m.in. Grand Prix w konkursie literacko-oratorskim „Jestem kim jestem" Wisławy Szymborskiej. Chce promować naturalne piękno poprzez pielęgnowanie organizmu oraz zdobyć wiedzę w dziedzinie kosmetologii, by móc skutecznie przekazywać informacje na ten temat.

Magdalena Szewczyk, mająca 24 lata, pochodząca z Krakowa, od 8 lat mieszka za granicą, dokładnie w Glasgow, gdzie studiuje prawo w języku angielskim na Glasgow Caledonian University. Obecnie zmienia kierunek studiów na psychologię związaną z kryminologią ze względu na swoje zainteresowanie kryminologią. Fascynuje ją psychologia ze względu na chęć poznania ludzkiej natury i zrozumienia, dlaczego ludzie zachowują się w dany sposób. Pasjonuje się tenisem ziemnym i siatkówką, które nie tylko dostarczają jej radości, ale też uczą dyscypliny i współpracy z innymi. Stara się być uczciwa wobec siebie i innych, dbać o relacje i być otwartą na nowe doświadczenia. Ważne są dla niej również wartości jak empatia i wsparcie dla innych. Chce być inspiracją dla innych i pokazać, że każda osoba ma w sobie potencjał do osiągania marzeń.

Parowóz przed dworcem PKP od 1987 roku jest jednym z najbardziej znanych miejskich pomników

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na szczawnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto